İstanbul profesyonel tesisat hizmeti sunuyoruz Kırmadan Makine ile Tıkalı Gider Tuvalet, Pis Su Borusu Açma konusunda uzman ekip ve donanımımızla kırma dökme olmadan pis su gider tıkanmalarını açıyoruz. Tuvalet tıkandı, Lavabo tıkandı, Mutfak tıkandı derdinize son veriyoruz. Tıkanma sebebi ile yada pis su giderlerinde biriken pislik sebebi ile evinize yayılan pis kokulardan kurtulun. İstanbul Tıkalı Gider Açma Servisi sizlere sorunsuz bir hizmet sunmaktadır.

Pis Su Gider Boru Kanalları Neden Tıkanır ?

Ev ve iş yerlerin de, Tuvalet, Mutfak, Lavabo pis sularını Aski pis su hattına taşıyan gider boruları zamanla içerisine giden yabancı cisim, yağlanma, yemek atıkları sebebi ile tıkanmaktadır. Bu tıkanıklık, tuvaletlerde, bez, çamaşır, ıslak mendil gibi cisimlerin boruya sıkışması ile, Mutfak Lavabo giderlerinde ise, yemek, yağ çay posası gibi atıkların borulara sıkışarak tıkanmaya sebep olmaktadır.

Mutfak lavabo borularında ki bir diğer tıkanma sebebi ise Bulaşık makinesi hortumu ve kada contadır. Bulaşık makinesi hortumu aşırı uzunlukta pimaş borunun iç kısmına sokularak diğer gider bağlantı hatlarının önünü kapatmasına sebep olunmaktadır. Bu sebeple çamaşır yada bulaşık makinesi hortumu gereğinden fazla pimaş borunun içine itilmemelidir. Ayrıca gereğinden fazla pimaş içine sokulan bulaşık makinesi hortumları geriye çekme esnasında koparak lavabo borularının iç kısmında kalmakta ve ileri ki zamanlar da lavabo borularında tıkanmaya sebep olmaktadır.

Pimaş boruların ağız kısmına takılan kada contalar da zamanla ezilerek pimaş boruların iç kısmına doğru ilerlemektedir. Bu da zamanla tıkanıklığa sebep olmaktadır.

Mutfak Tıkanıklığında yaşadığımız ilginç bir deneyimi de sizinle paylaşmak isteriz. Mutfak lavabo tıkanıklığı genel olarak yağlanma ve yemek atıkları sebebi ile oluşmaktadır. Ancak bir Mutfak lavabo açma servisimiz de lavabo borusundan poşet çıkmıştı ve bu bizi çok şaşırtmıştı. Çünkü bir poşetin lavabo süzgeçlerinden geçip pis su borusuna geçmesi imkansızdır. Ancak Ev sahibi ile yaptığımız sohbet ve soru cevap esnasında poşetin lavabo giderine nasıl gittiğini anlamıştık. Müşterimiz mutfak tezgahının alt kısmından çift çıkışlı olan lavabo gider borusunun birinin ağzını  poşet çanta teperek  koku gelmesini önlemek istemiş, ancak zamanla tıkanmayı açmak içinde lavaboyu el pompası ile sürekli pompalamış. Pompanın yarattığı emme çekme gücü pis su borusunun ağzında ki boruyu tesisatın içine doğru çekerek tıkanmasına sebep olmuştur. Bu da yaşadığımız tecrübelerden biri olmuştur.

Pis Su Borusun da tıkanma sorunu eğer yakın bir nokta da ise kanal tuvalet açma kimyasalı ile müdehale edebilirsiniz. Ancak profesyonel bir yardım alarak tıkalı gider borularını Robot Makineler ile açtırarak daha etkili ve kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Ankara Tıkalı Kanal Açma servisi, Robot makine ve aletler ile Tıkalı gider borularını profesyonel bir şekilde Kırmadan evinize zarar vermeden açıyoruz. Kanalizasyon Borusu tıkandı ise bizi arayarak hizmet alabilirsiniz.

Mutfak Lavabosu Tıkandı, Nasıl Açılır ?

Mutfak lavabosu evde en sık kullanılan yerdir. Ve kullanılan ortam gereği de sürekli atık malzeme ve yemek yağları lavaboya dökülmektedir. Lavaboya dökülen bu yağ ve yemek atıkları gider borusun da tıkanmaya sebep olmaktadır. Mutfak yemek ve yağ atıkları son derece yapışkan ve katılaşan maddelerdir. Özellikle tencere ve tavalardan dökülen yağ atıkları sıcak şekilde dökülmektedir. Sıcak olarak dökülen bu yağ pis su borusun da ilerleme esnasında soğuyarak katılaşmakta ve akışkanlığını kaybetmektedir. Bu sebeple de tıkanmaya yol açmaktadır.

Mesela balık kızartması yaptığınız bir tava yağı lavaboya döküp musluğu açtınız ve lavabodan akıp gittiğini düşündünüz. Ancak durum maalesef böyle değil. Dökmüş Olduğunuz yağ bir kaç metre su borusundan gittikten sonra soğumaya başlayarak akışkanlığını yitirir ve tesisat borularına yapışmaya başlar. İşte bu Mutfak tesisatının tıkanmasın da ki en  büyük etkendir.

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açıcı

Bu gibi durumlar da eğer lavabo tesisatı tıkandı ise ve içerisi su dolu ise kesinlikle içine lavabo açıcı asitlerden dökmeyiniz. Bu çok önemli. Tıkalı bir mutfak lavabosuna döktüğünüz kimyasal tıkanma sebebi ile ileriye doğru gitmez ve sabit olarak borunun belli bir bölgesinde bekler. Kimyasal beklediği noktada reaksiyon gösterir ve ısınmaya başlar bu sebep le tesisatın içerisinde çok fazla bekleyen kimyasal plastik pimaş boruları ısı sebebi ile büzüşme ve bükülmesine sebep olur, demir borular da ise delinmeye sebep olur. Bu sebeple kimyasal ancak tıkanmak üzere olan ve azda olsa suyun süzülerek gittiği tıkalı giderleri açmak için kullanılır. Tamamen tıkanma sonrasın da artık lavabo açıcı kimyasal kesinlikle kullanılmaz.

Yıkama Yöntemi İle Tıkalı Boru Açma

Tıkalı olan kanalizasyon ve boru hatlarını açma yöntemlerinden birisi de jet su motorları ile pimaş yıkama yöntemi dir. Pimaş yıkama yöntemi genelde endüstriyel mutfaklar da oluşan aşırı yağlanmaları temizlemek için kullanılmaktadır. Tıkanıklık açma uygulamasının bir çok yönteminden biri de budur. Ancak bu yöntem basit ev tıkanıklığın da kullanılamaz. Ev gibi basit yıkanma ortamlarında spirel yaylı robot makineler kullanılır.

Peki ama Tıkalı olan Lavabo ve Mutfaklar için ne yapılmalı ?

Bir kere Lavabo nereden tıkalı bunu anlamak gerek. Eğer lavabo, altında ki  su aktarma aparatlarından yada hortumlarından tıkanıklık oldu ise ise ve sizde bu işten biraz da olsa anlıyor iseniz kendiniz müdahale edebilirsiniz. ilk önce Marketlerden alınan ve tesisata zarar vermeyen basit toz şeklinde ki lavabo açıcılardan alın. Bu açıcıyı kullanım yönergesine göre kullanın. Lavabo açılmamış ise alt kısımda ki Lavabo su aktarma takımını söküp temizleyin.Bir diğer ve önemli olan nokta ise, Bulaşık yada Çamaşır makinelerinin hortumları dır. Bu hortumların pimaş boru içerisinde çok fazla ileriye itilmesi sebebi ile lavabodan akan pisliği tutmakta ve tıkanmaya sebep olmaktadır. Bu duruma da mutlaka dikkat edilmeli ve lavabonun tıkanıklığının bundan olabileceği de göz önünde tutulmalıdır.

Eğer Lavabo tıkanması pimaş boruda oluşmuş ise buna sizin yapacağınız çok azla bir şey yoktur. Çünkü pimaş içerisinde ki tıkanıklığı açmanın iki yolu vardır. Ya tıkanıklığın olduğu bölgeye kadar kırarak pimaşı değiştireceksiniz. Yada Robot Makine ile Kırmadan pimaşta oluşan yağ ve yemek parçalarını temizleterek tıkalı tesisatı açtıracaksınız ki bu ikincisi en mantıklı ve masrafsız olandır.

Kanalizasyon Çukuru Neden Dolar ve Nasıl Temizlenir ?

Kanalizasyon çukurları, bina ve konutların pis atık su borularının ortak bağlantı alanları olan ve çürütme çukuru olarak ta bilinen, genelde bahçede olan baca şeklinde ki çukurlardır. Bu çukurlar zamanla içerisin de katı pislik dolması sebebi ile tıkanma yapmaktadır. Bu tıkanmalar, aşırı yağmur suyu ve şehir kanalizasyon şebekesinin tıkanmasına sebep olması sonucu şehir hattında ki Aski ye bağlı olan kanalizasyon hattında ki pisliğin su ile birlikte geri tepmesi ile binalara ait logar çukurlarına doğru su baskını sebebi ile bu kanallar pislik ile dolar ve baca delikleri bu sebeple tıkanır.

Yada eğimin az olması sebebi ile bina atık su hattından gelen bez, ıslak mendil, yada benzeri şeylerin zamanla bu çukurda yığılması ile tıkanabilir. Bunun dışında baca içerisinde ki beton delik aralıklarından yada büz kenarlarında ki betonun olmaması sebebi il kemirgen hayvanların büz kenarlarından toprak içine girerek toprağı çürütme çukuruna taşıması ile de aşırı tıkanma olmaktadır.

KAMERALI KANALİZASYON BORUSU İÇİ GÖRÜNTÜLEME

Tıkanıklığa sebep olan ve borularda biriken pislik sebebi ile kötü kokuya neden olan pisliği ve pimaş boru içerisinde çökme yada kırılmaları görüntülemek için kanal görüntüleme kameraları kullanılmaktadır. Kanal içi görüntüleme kamerası ile pis su borularının içini yüksek çözünürlük ve aydınlatmaya sahip teknolojik aletlerle görüntüleme yapmaktayız. Pis su borusunun arızasını bor içerisinde tespit ederek yüzeyden arızalı olan alanı detektör ile tarama işlemi yaparak noktasal bulmaktayız.

Kanal Görüntüleme cihazları ile, kayıp logar kapağı ve çökmüş büz hatlarını da kolayca tespit edebilmekteyiz. Bahçe içerisinde üzerine toprak ve benzeri şeyler atılması sebebi ile zamanla kayıp olan logar kapağının yerini cihazlar ile kolayca tespit edebilmekteyiz.

İstanbul Tıkalı Kanal Açma servisimiz, kanalizasyon çukurunda ki tıkanma ve logar çukur temizliğini jet sulu makineler ile boru, hat, kanal temizliğini yapmaktadır. Yüksek tazyik güzüne sahip kanal yıkama makinelerimiz ile büz, pimaş ve kanal borularında ki tıkanıklıkları açarak temizleme işlemleri yapmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir